Zahrady

Zimní zahrady

Dopřejte si luxus posezení v přírodě po celý rok

Zimní zahrada vám přinese kouzelné místo ve vašem domě, které můžete využívat po celý rok k relaxaci, můžete zde snídat se svou rodinou a přitom si užívat jedinečné atmosféry místa, které prostupuje do okolí a vy si užíváte přímého kontaktu se sněhovými vločkami, které ulpívají na střeše zahrady, ale vy jste stále v příjemné atmosféře vašeho domu. Zimní zahradu také využijete k relaxaci, odpočinku, v otevřeném prostoru, obklopeni vašimi oblíbenými rostlinami, citrusy či palmami s nebem nad hlavou.

m_zz-studenenka-1
m_dscn3769_zmenseno

Zimní zahrada jakéhokoliv tvaru a barvy

Hliníkové profily zajistí zimní zahradě vysokou životnost, statickou stabilitu a umožňují provedení v jakémkoliv tvaru, pak už záleží pouze na vaší představivosti a možnostech místa určeného pro stavbu. Barevné provedení zimní zahrady také není omezeno, vybrat si můžete jakoukoliv barvu RAL, navíc pak nabízíme zvláštní vzorníky barev, které najdete pouze u systémů Aluprof, např. metalické barvy IGP.

Základní otázky, které byste si měli zodpovědět při návrhu zimní zahrady

K čemu chci zimní zahradu především využívat?
Bude zimní zahrada vytápěna či nikoliv?
Má zimní zahrada přinášet v zimním období teplotní zisky stávajícímu domu? Tuto veličinu nejvíce ovlivní orientace světových stran. Ideální je samozřejmě poloha směrem k jihu či jihozápadu.
mb-wg60-108-cs

Technické řešení zimních zahrad a její realizace

Při návrhu zimních zahrad vám pomůžeme nalézt optimální řešení a navrhneme různé varianty řešení. Ať se to týče konstrukčního řešení, volby typu střechy a použitého zasklení, statických výpočtů, potřebné plochy větrání apod. Pro větrání zimních zahrad je důležitý poměr otevíratelných částí zimní zahrady (střešní okna, dveře, posuvné dveře, posuvně výklopné dveře). V případě, že v domě využíváte nějaký druh teplovzdušného vytápění, můžete být zahrada jeho součástí.

m_dscn4964
m_dscn4426[1]

Většinu zimních zahrad naši zákazníci realizují až po stavbě domu, a v původním projektu s ní není počítáno. Ani tato situace není problém, maximálně se sebou přínáší jistá omezení.

Archivy

Rubriky

  • Žádné rubriky