Hliníková okna

Hliníková okna a dveře

Hliníkové systémy umožňují výrobu mnoha různých typů oken a dveří.

K dispozici jsou jak hliníkové konstrukce bez tepelné izolace pro interiérovou zástavbu (MB-45, MB-45 Office, MB-EXPO, MB-80 Office), tak i řešení založená na tepelně izolovaných profilech (MB-104 Passive, MB-86, MB-70 atd.). Značná část systémů je dostupná ve verzi „HI“ nebo „SI“, které se vyznačují zvýšenou tepelnou izolací v dané kategorii.

Vrcholem nabídky je systém MB-104 Passive, který patří ke špičce na trhu z hlediska tepelné izolace a hodí se do pasivních domů nebo staveb s nejvyššími nároky na úsporu energií. Jako jeden z prvních na trhu získal certifikát z Institutu pasivních domů PHI Darmstadt.

Zajímavou designovou alternativou jsou tzv. panelové dveře. Je to exkluzivní varianta dveří, kdy je dveřní křídlo překryto z vnější strany či obou stran designovým panelem. Vybrat si můžete z celkem 47 vzorů a to v systémech MB-86 či MB-104 Passive.

Kromě standardním typů otvírek jsou k dispozici také různé varianty jako okna výklopná, otočná (Pivot), okna ven otvíravá (např. MB-70 Casement, MB-86 Casement), okna nebo různé typy skrytých křídel.

Samozřejmostí hliníkových systémů ALUPROF je také odolnost proti vloupání ve třídě RC1 až RC4 (WK1 až WK4) v závislosti na typu otvírky

MB-104 PASSIVE MB-86 ST, SI, AERO MB-86US ST, SI PANELOVÉ DVEŘE

Průvzdušnost: třída 4 EN 12207
Vodotěsnost: AE 1800 Pa EN 12208
Součinitel prostupu tepla Uw: > 0,71W/(m2K)
Odolnost vůči zatížení větrem: C5/B5 EN 12210

 

Nejnovější okenní a dveřní systém MB-104 Passive je špičkový produkt, který splňuje parametry pro pasivní výstavbu. Německý institut Passive House v Darmstadtu hodnotí pasivní standard při dosažení Uw celého okna menší než 0,85 W/m2K a to se sklem Ug 0,7 W/m2K. Okna MB-104 PASSIVE tento parametr splňují díky vynikajícímu prostupu oknem Uw 0,7 W/m2K.

Stavební hloubka rámu činí 95 mm, hloubka křídla 104 mm.

Systém je dostupný ve 2 izolačních variantách tj. SI a AERO v závislosti na požadovaném tepelném prostupu.

 

Průvzdušnost: třída 4 EN 12207
Vodotěsnost: E 1500 Pa EN 12208
Součinitel prostupu tepla Uw: > 0,77W/(m2K)
Odolnost vůči zatížení větrem: C5

 

Nový systém hliníkových oken a dveří MB-86 nabízí vynikající izolační vlastnosti a je vhodný i pro nízkoenergetické domy. Je to první hliníkový systém, který používá křemičitý aerogel vyplněný netkanou skleněnou textilií (ve verzi AERO), který pomáhá dosáhnout špičkových teplotních parametrů (Uw celého okna od 0,8 W/m2K, Ud dveří od 1.0 W/m2K). Vysoká pevnost profilů umožňuje výrobu konstrukcí velkých rozměrů a hmotností (křídlo okna/dveří až 200 kg!), a také konstrukcí odolných proti vloupání.

 

Charakteristické rysy hliníkových oken a dveří v systému MB-86:

  • 3 varianty izolace - ST, SI a AERO
  • široké izolátory s dodatečnými izolačními prvky
  • 2-složkové centrální těsnění dokonale izoluje prostor mezi křídlem a rámem
  • designové zasklívací lišty ve variantách Standard a Prestige
  • různé typy kování včetně skrytých pantů
  • rozsah zasklení až 67 mm (3-skla, akustická, bezpečnostní,...)
  • odolnost proti vloupání RC2, RC3 (WK2, WK3)

Průvzdušnost: třída 4 EN 12207
Vodotěsnost: E 1350 Pa EN 12208
Součinitel prostupu tepla Uw: > 0,77W/(m2K)
Odolnost vůči zatížení větrem: C5/B5

 

Systém MB-86US je architektonická varianta okenního křídla základního systému MB-86. Aktivní okenní křídlo je zvenku neviditelné a všechny části rámové konstrukce tak vypadají stejně bez dodatečných rušivých linií.

Systém MB-86US je architektonická varianta okenního křídla základního systému MB-86. Aktivní okenní křídlo je zvenku neviditelné a všechny části rámové konstrukce tak vypadají stejně bez dodatečných rušivých linií.

Hloubka rámu je 77 mm, hloubka křídla 80,8 mm. Optimální pohledová šířka rámů dává dostatečný prostor prosklení a maximalizuje tak prostup světla do interiéru. Rozsah zasklení je u fixních částí 7 - 52 mm a v okenním křídle 15 - 60 mm. To umožňuje použití většiny dostupných skel na trhu.

Z hlediska technických vlastností systém MB-86US splňuje všechny požadavky na úsporu energií a ochranu životního prostředí. Stejně jako základní varianta MB-86 má k dispozici tři varianty tepelné izolace tj. ST, SI a AERO.

Systém umožňuje výrobu konstrukcí velkých rozměrů. Maximální výška okenního křídla je až 2500 mm a maximální šířka až 1600 mm. Maximální hmotnost křídla je 150 kg.

Průvzdušnost: třída 4 EN 12207
Vodotěsnost: E900 EN 12208
Součinitel prostupu tepla Uw: > 0,44W/(m2K)
Odolnost vůči zatížení větrem: C5/B5

 

Vchodové dveře již dávno nejsou „jen“ ochranou domova před chladem, deštěm, hlukem či „nezvanými hosty“. Mohou být také estetickým a originálním prvkem Vašeho domu. Takovou možnost přináší ALUPROF v podobě tzv. panelových neboli překryvných dveří.

 

Panelové dveře jsou totiž osazeny okrasným panelem, který překrývá křídlo dveří buď z vnějšku nebo z obou stran a díky tomu vzniká čistá, jednolitá plocha. Okrasné panely jsou dostupné v mnoha designových variantách (např.s ornamenty, ozdobným frézováním, skly atd.) a v bohaté paletě barev a struktur včetně dřevodekorů. Získáte tak originální dveře, které dodají Vašemu domu charakter a reprezentativní vzhled.

Panelové dveře jsou dostupné v systémech MB-86 a MB-104 Passive, které se vyznačují vynikající tepelnou izolací a jsou vhodné pro nízkoenergetické či pasivní domy. Hodnota Ud celých dveří dosahuje špičkových hodnot od 0,44 W/m2K*.

Při výběru dveří stojí za to věnovat pozornost i jejich vodotěsnosti. Panelové dveře ALUPROF mají vysoký stupeň vodotěsnosti až 7A a zaručují tak dokonalou ochranu před průnikem vody v případě nepříznivého počasí nebo přívalových dešťů.

Vysoká pevnost profilů umožňuje vyrobit dveře o rozměru až 1,4×2,6 metru a hmotnosti až 140 kg.

Do dveří doporučujeme instalaci vícebodového automatického zámku. Dveře můžete zamykat pomocí dálkového ovladače, čtečky nebo snímače otisku prstů. Celkový design dveří podtrhnete výběrem některého z nerezových madel z naší nabídky.

*pro dveře MB-104 Passive, verze AERO, s rozměry 1230×2180 mm, s oboustranným panelem tloušťky 95 mm

Archivy

Rubriky

  • Žádné rubriky