Celosklo

Celoskleněné příčky

Celoskleněné příčky DORMA UNIVERSAL, ARCOS UNIVERSAL

Celoskleněné příčky umožňují elegantní a přitom plně funkční rozvržení interiéru budov. Sklo umožňuje šíření přirozeného denního světla celým prostorem. Mobilní celoskleněné příčky navíc vynikají vysokou variabilitou a je možné snadno měnit dispozice interiéru několikrát denně.

Pří navrhování prosklené příčky a stěny, klademe důraz na individuální požadavky našich zákazníků, kteří požadují něco neotřelého a zároveň funkčního pro svůj interiér. Vycházíme z předpokladu, že žádná idea není nerealizovatelná.

Využíváme systémové kování a kotevní prvky DORMA a také řadu vlastních technických řešení, vyzkoušených v řadě realizací.

Celoskleněné příčky DORMA UNIVERSAL, ARCOS UNIVERSAL

Ideální řešení pro lehké skleněné interiérové příčky. Systém kování DORMA UNIVERSAL a DORMA UNIVERSAL ARCOS, zahrnuje kování pro pevné příčky a integrované dveře do těchto příček. Díky tomu můžeme vytvořit technicky a z hlediska designu ucelenou dělící příčku s otvíravými dveřmi. Dveře mohou být kyvné s madly a podlahovými zavírači, nebo osazeny dveřním kováním z řady DORMA STUDIO RONDO, CLASSIC, JUNIOR OFFICE, DORMA TP a DORMA EA.

Samozřejmostí je použití kalených skel, pro pevné díly. Lze použít také lepená bezpečnostní skla. Tloušťka skel se pohybuje v rozmezí od 8 mm po 32 mm. Skla mohou být upravena pískováním nebo jinou technologií tvorby ornamentů a kreseb. Více naleznete v katalogu kalená skla se sítotiskovými vzory SERALIT LITEX a v katalogu kalená skla emailovaná EMALIT a SERALIT.

Moderní technologie úpravy skel umožňují realizovat řadu atypických požadavků architektů a investorů, nejen co do tvaru, ale také barvy a potisku skel.

DORMA UNIVERSAL, DORMA ARCOS UNIVERSAL

Celoskleněné stěny DORMA UNIVERSAL, lze doplnit o otočné dveře v systému DORMA TP. Kování DORMA TP, nabízí horní a spodní lištu pro křídlo i pevné pole, ve výšce 75 nebo 100 mm. Lišta má zároveň funkci ochranné okopové lišty.

DORMA TP

Dle požadavku architekta nebo investora navrhujeme a realizujeme celoskleněné příčky v standardním i atypickém provedení . Naše technické a projekční oddělení, vychází z bohaté zkušenosti z řady rozsáhlých realizací, ale také technicky náročných řešení. Součásti každé dodávky je profesionálně zpracovaná projektová dokumentace. Příklady použití DORMA UNIVERSAL a DORMA ARCOS UNIVERSAL

Otočné dveře DORMA EA

Kování pro řešení dorazových dveří celoskleněných příček. Výhodou je odsazení osy otáčení mimo osu příčky a možnost otevření křídla na celou šířku otvoru .

Dveřní křídlo lze osadit na otočném ložisku nebo podlahovém zavírači . Kování lze také kombinovat s hliníkovým nebo ocelovým rámem . Nad křídlo lze umístit nadsvětlík, uchycený ve stejném typu kování .

DORMA EA

Celoskleněné příčky a dveře DORMA MANET a kování DORMA MANET, představuje technickou a designovou špičku mezi kováním pro sklo. V rámci systému DORMA MANET, lze realizovat nejen pevné stěny a příčky, ale také posuvné a otočné dveře.

DORMA MANET COMPACT, kování pro otočné a posuvné dveře. Dveře lze montovat samostatně, nebo do celoskleněné stěny. Povrchová úprava kování je jen v provedení nerez. Prvky jsou pro posuvné i otočné křídla vzhledově sladěny a jejich vzájemná kombinace působí kompaktně.

MANET COMPACT– otočné dveře, MANET COMPACT – posuvné dveře

Příklady použití DORMA MANET COMPACT

Pro celoskleněné příčky v provedení DORMA MANET, je určen systém DORMA MANET CONCEPT a CONSTRUCT. Zahrnuje kotevní prvky a příslušenství pro spojovaní skel a jejich kotvení do stavební konstrukce. Lze tak vytvářet souvislé skleněné plochy, skleněné obklady stěn a sloupů. Často se systém MANET CONCEPT, používá pro zasklení výtahových šachet a všude tam, kde je požadavek na celistvé prosklené stěny. Pomocí kování DORMA MANET CONCEPT můžeme vytvářet složité tvary, doplňovat je otvíravými výplněmi dveří DORMA MANET COMPACT.

Archivy

Rubriky

  • Žádné rubriky